Uczucia na odległość

Mój marzec zaczął się od wyrwanych kartek w notesie. Usunęłam jakieś strony, jakieś podsumowanie, jakieś plany. Mało już znaczą. Teraz po prostu jestem.

Szukałam inspiracji makijażowych, czegoś bardziej szalonego niż tusz na rzęsach. Dostałam informacje, co powinnam dokleić, dorysować, zmniejszyć, powiększyć, zmienić. Czy można świat?

Pierwsze święta bez rodziny nadchodzą. Wolę jednak spędzić te jedne bez nich niż wszystkie kolejne.

Im więcej złego dzieje się wokół mnie, tym głębiej zatapiam się w jeszcze gorsze, choć sama przed sobą się tego wstydzę. Pamiętam jak Tochman na okładce jednego ze swoich reportaży napisał, że ludzie często pytają go, czemu opowiada o takich tragediach, jaką osobistą cenę za to płaci. „Wolałbym, aby ktoś, kto sięga po moją książkę, sam siebie spytał: dlaczego o tym czytam? Dlaczego się z tym mierzę?”. Boję się odpowiedzieć, choć w tych trudnych czasach wiem już, dlaczego sięgam po tak trudne tematy. Ale czy powinnam się wstydzić tej wdzięczności, którą czuję przyznając, że i tak mam w życiu wielkie szczęście?

Wybory mają się odbyć zgodnie z planem. Między czym mamy jednak wybierać? Byciem teraz – zdrowiem, życiem czy godnym byciem w przyszłości?

W sieci pojawiają się coraz to nowsze prognozy, przewidywania. Najbardziej bawią mnie te tworzone przez blogerów, którzy z ekonomią mają tyle wspólnego, co ja z baletem. A jak Wróżbita Maciej prowadził “Noce magii” w telewizji, to wszyscy się śmiali.

Na nowo uczymy się siebie wzajemnie. Z balkonów machamy sąsiadom, pijemy kawę w progu mieszkania z koleżanką z naprzeciwka. Wywieszamy plakaty. Może zakupy zrobić sąsiadce, pieska wyprowadzić? Moja babcia i jej przyjaciółka rozmawiają przez drogę. Każda staje po swojej stronie i gadają. Tylko na kierowców narzekają – wioska, a jeżdżą jak wariaci. Zabawne, że zachowujemy dystans, a jesteśmy blisko jak nigdy dotąd.

 

/

migawki to pojedyncze zdania wyrwane z mojego pamiętnika. Myśli spisane po zachodzie słońca, którymi dzielę się ze światem. Może świat też myśli podobnie?

Secured By miniOrange